سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی
1 2 3 4 5 >

87/4/30
6:34 ع

سرپرست حجاج ایرانی تأکید کرد:
پس از سفر هاشمی شرایط زائران ایرانی بدتر شده است

 

 

نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت گفت: با وجود تلاش های هاشمی رفسنجانی در سفر به عربستان سعودی برای بهبود شرایط زایران ایرانی، متأسفانه شرایط به ویژه در مدینه منوره بدتر شده است.

 

به گزارش رجانیوز، حجت الاسلام ری شهری روز گذشته در حالی در نشستی که با جمعی از روحانیون کاروان ها داشت، از بدتر شدن اوضاع زائران ایرانی سخن گفت که همزمان با سفر اخیر هاشمی رفسنجانی به مکه و مدینه، تبلیغات گسترده ای از سوی برخی رسانه ها مبنی بر اینکه برای نخستین بار زائران زن ایرانی اجازه ورود به بقیع را پیدا کردند، منتشر شد و حتی محمد هاشمی برادر وی از صداوسیما به دلیل آنچه که آن را پوشش ضعیف دستاوردهای این سفر می خواند، به شدت انتقاد کرد.

 

با این حال، حجت الاسلام ری شهری ضمن تأکید بر اینکه "اهانت هایی که به ویژه در بقیع و مدینه منوره به زایران ایرانی می شود قابل علاج نیست"، افزود: در سفر رئیس مجمع تشخیص مصلحت به عربستان سعودی، به دستور پادشاه این کشور شرایط کاملاً برای ایشان هموار شد و همه ممانعت های مرسوم برای زیارت اماکن مقدس برداشته شد اما بر اساس گزارش های مکرر، پس از بازگشت آقای هاشمی رفسنجانی، اوضاع بدتر شده است.

 

سرپرست حجاج ایرانی همچنین تأکید کرد: از حدود 18 سال پیش که مسئولیت حجاج را برعهده دارم تاکنون همواره به زایران ایرانی اهانت می شود و با توجه به شرایط فکری حاکم بر عربستان سعودی، این اهانت ها قابل علاج نیست.

 

این در حالیست که هاشمی در سفر خود به عربستان در جمع هزاران زائر ایرانی و سایر ملل اسلا‌می که در مقابل درهای بسته بقیع تجمع کرده بودند، گفته بود: «طولی نمی‌کشد که بقیع احیا می‌شود ... ملک عبدالله دستور قاطع برای تکریم زائران صادر کرده است.

رئیس مجلس خبرگان پس از بازگشت از این سفر، در همایش مشترک جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلا‌د هم خاطرنشان کرده بود: «زائران خانه خدا و حرم پیامبر(ص) با مشکلا‌ت زیادی از جمله ناسزاگویی از سوی برخی وهابیون تندرو مواجه هستند که در دو جلسه طولا‌نی این مسأله را با پادشاه عربستان مطرح کردم و ایشان در همان لحظه  دستور داد که با این افراد برخورد قاطع شود. پس از ورود من به مدینه، والی مدینه به من گفت تمام آن دستورات در حال ا‌جراشدن است و هیچ وهابی تندرویی در کنار بقیع، زائران شعیه ایرانی را اذیت نخواهند کرد

 

وی همچنین افزوده بود: «به‌خاطر همدلی و هماهنگی بین من و ملک‌عبدالله، در آن زمان که ولی‌عهد بود، مشکلا‌ت شیعیان تا حدودی حل شد. در این سفر نیز امروز پادشاه عربستان دوباره با وزیر عربستانی همراه من صحبت کرد و از او خواست که رضایت شیعیان مدینه جلب شود

 

گفتنی است علی رغم ادعای برخی رسانه ها مبنی بر اینکه "در سفر اخیر هاشمی برای نخستین بار زنان وارد بقیع شدند و وی از فدک بازدید کرد"، در دوره ریاست جمهوری هاشمی نیز زنان به همراه او وارد بقیع شده بودند و وی از فدک هم بازدید کرده بود که همان زمان فیلم آن از سیمای جمهوری اسلا‌می پخش شد. همچنین در سال 84 نیز وی پس از انتخابات ریاست جمهوری به مدینه سفر کرد و بار دیگر بانوان به همراه وی موفق به زیارت بقیع شدند. در هر یک از این موارد از احیای قریب‌الوقوع بقیع سخن به میان آمده بود.
با این حال، به نظر می رسد علی رغم این وعده ها و تبلیغات، آنچنانکه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خاطرنشان کرده است، با توجه به شرایط فکری حاکم بر عربستان، حل مشکلات موجود چندان قابل علاج نباشد

 رجانیوز


  

87/4/28
12:53 ص

قنطار: از فرمانده و سرورم نصرالله تشکر می‌کنم

سمیر قنطار اسیر لبنانی که پس از ?? سال زندان از زندان های اسراییلی آزاد شده بود در ورزشگاه الرایه بعد از دیدار با سید حسن نصرالله که برای تبریک به او به میان جمعیت آمده برای مردم حاضر در ورزشگاه سخنرانی کرد.

 

به گزارش پرس تی وی بیروت، متن کامل سخنان سمیر قنطار به این شرح است:

 

حمد و سپاس خدا را که به من نیرو داد و مرا در این راه ثابت قدم نمود. به من قدرت ایستادگى داد و به من این توانائى را داد که بتوانم در برابر زندانبانان خود با روحیه بالا باشم. خدا را شکر مى کنم که در زمانى رسیدم که زمان پیروزیهاست و نه شکست.

 

امروز ما به فضل خداوند به آزادى رسیدیم. به فضل شهدایى که در راه مبارزه با دشمنان به شهادت رسیدند و به فضل شما توده هاى مردم. مردم "وعده صادق " که تحمل کردید و در راه خدا مال و جان و فرزندان خود را دادید و حاضر به سازش نشدید.

 

امروز ما باید از همه شهداى امت اسلام که در این راه جان دادند یاد کنیم. ولى بگذارید ابتدا از شهید سید عباس موسوى را که وصیتش این بود که مقاومت (حزب الله) را حفظ کنیم، یاد کنم. مقاومت امروز به نیروى عظیمى تبدیل شده است که به هیچ وجه شکست در آن راه ندارد. همچنین باید از شیخ شهیدان مقاومت شیخ راغب حرب یاد کنیم و به او مى گویم که کلامش را به یاد مى آوریم که گفته بود"سلاح ما شعار ماست" و ما مى گوییم اکنون این شعار در لبنان و در منطقه به یک فرهنگ تبدیل شده است.همچنین جا دارد که ما از فرمانده افسانه اى و قهرمان خود شهید عماد مغنیه یاد کنیم.

 

و اکنون با کمال تواضع از فرمانده ام و سرورم و از سیدم سید حسن نصر الله تشکر مى کنم.

 

روزى یک زندانبان اسرائیلى به من گفت که هیج مردى به دنیا نیامده که بتواند تو را از این زندان خارج کند. من به او مى گویم من جوانانى را مى شناسم که اگر وعده بدهند حتماً عمل مى کنند و در راس این جوانان سید حسن نصر الله است.

 

من امروز از اسارت آزاد شدم و از سرزمین فلسطین به اینجا آمدم ولى باید اعتراف کنم که سرزمین فلسطین گرانترین سرزمین براى من است و من به جاىی بر نخواهم گشت مگر به خاک فلسطین.

 

من و برادارن رزمنده ام حامل پیام مردم فلسطین و زندانیان فلسطینى در بند رژیم صهیونیستى هستیم.

 

من حامل سلام 11هزار اسیر فلسطین و 10 هزار اسیر از کشور هاى عربى هستم و به شما مى گویم که هیچ راهى براى حل مشکل فلسطین نیست مگر وحدت شما در فلسطین و لبنان.

 

من در پایان از میشل سلیمان رییس جمهور لبنان تشکر مى کنم.


  

87/4/22
11:42 ص

ای کسانی که گرفتار مشکلات اقتصادی هستید، نسخه درمان مشکلات اینجاست......

وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُوا وَاتَّقَوْا لَفَتَحْنَا عَلَیْهِمْ بَرَکَاتٍ مِنَ السَّمَاءِ وَالأرْضِ وَلَکِنْ کَذَّبُوا فَأَخَذْنَاهُمْ بِمَا کَانُوا یَکْسِبُونَ

  اعراف، 96

اگر اهل آبادى‏هاى روى زمین ایمان مى‏آوردند و تقوا پیشه مى‏کردند هر آیینه ما برکات آسمان و زمین را به روى آنها مى‏گشودیم؛ ولى آنها تقوا پیشه نکردند، بلکه کفر ورزیدند و نسبت به نعمت‏هاى خداوند ناسپاسى کردند و در نتیجه دچار مشکلات و انواع بلاها شدند.

 

فکر نکنم این کلام صریح و روشن خدا احتیاج به کوچکترین توضیحی داشته باشه...


  

87/4/21
8:10 ع

تکلیف‌گرایی وشجاعت احمدی‌نژاد در اصلاحات اقتصادی محرز است

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تقدیر از شجاعت رئیس جمهور در اجرای طرح تحول اقتصادی خاطرنشان کرد: این دقیقاً نشاندهنده تکلیف گرایی احمدی نژاد است که وقتی به چنین تصمیمی رسیده است، انجام آن را موکول به آینده و دور دوم ریاست جمهوری خود نکرده است.

 

حسن ونایی در گفتگو با رجانیوز، با اشاره به اینکه در حال حاضر دولت تنها در بخش انرژی بیش از 90 هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت می کند، افزود: این رقم حدود یک سوم بودجه عمومی کشور است و ادامه این روند خلاف عقل، قانون و منطق است.

 

وی هدفمند کردن یارانه ها را در ارتقاء معیشت اقشار مستضعف بسیار مؤثر دانست و ضمن انتقاد از گداپروری با برخی مراکز حمایتی افزود: در بسیاری از مناطق محروم و روستاها مردم با درآمد ماهیانه حدود 60 هزار تومان زندگی می کنند.

 

این کارشناس مسائل مالی در ادامه افزود: 30 درصد جامعه که اتفاقاً اقشار ثروتمند و متوسط به بالا هستند، 70 درصد یارانه ها را می بلعند و اقشار محروم کمترین میزان بهره وری را دارند.

 

وی با رد شبهه یکی از کارشناسان اقتصادی مبنی بر اینکه "حجم یارانه های بخش انرژی حدود 20 هزار میلیارد تومان است نه 90 هزار میلیارد تومان"، افزود: افرادی که این شبهه را مطرح می کنند، نفت خامی را که به طور رایگان دراختیار پالایشگاه قرار می گیرد، درنظر نمی گیرند. در حالیکه ما روزانه از مجموع 4 میلیون بشکه تولید نفت خام، حدود 2 میلیون بشکه آن را در داخل استفاده می کنیم و چنانچه هزینه استحصال و حمل و نقل آن را با ارزش افزوده ناشی از صادرات محاسبه و حامل های دیگر مانند گازوئیل و برق را هم درنظر بگیریم، یارانه انرژی همان عدد 90 هزار میلیارد تومان است.

 

مدیر سابق بازرسی های ویژه دیوان محاسبات، نفت را جزء انفال و سرمایه بین نسلی خواند که نباید به روش فعلی به آن چوب حراج زد.

 

وی مقصر اصلی در روند موجود را دولت سابق دانست که ساخت پالایشگاهها را با توجیه نادرست عدم سودآوری در سال 77 متوقف ساخت.

 

ونایی نوعی توطئه برای وابسته ماندن کشور در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی را علت اصلی این توقف خواند و ضمن تقدیر از تصمیم دولت نهم درخصوص طراحی و ساخت پالایشگاهها ادامه داد: افرادی که موجب توقف ساخت پالایشگاه در دولت قبل شدند، اغلب خانواده هایشان در کشورهای اروپایی ساکن هستند و گرین کارتشان نیز همیشه آماده است.

 

این کارشناس مسائل مالی درخصوص پیش بینی خود از تورم زا بودن طرح تحول اقتصادی دولت، خاطرنشان کرد: اگر این طرح در چند مرحله انجام شود، تبعات آن کمتر می شود وبه هر حال، این اقدام به مثابه عبور از گردنه ای است که پس از آن دشت صاف و همواری پیش روست.

 

به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تبلیغات جریان سیاسی مخالف دولت مبنی بر تبلیغاتی بودن این طرح کاملاً بی اساس است چراکه احمدی نژاد با این طرح درحقیقت دست به نوعی ایثار شجاعانه زده است که حتی ممکن است به قیمت تخریب آینده سیاسی او تمام شود.

 

وی همچنین افزود: در تمام کشورهایی که این طرح اجرا شده است، حدود 3 تا 4 سال درگیر تبعات آن بوده اند و این دقیقاً نشاندهنده تکلیف گرایی احمدی نژاد است که وقتی به چنین تصمیمی رسیده است، انجام آن را موکول به آینده و دور دوم ریاست جمهوری خود نکرده است.

 

نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هدفمند کردن یارانه ها در تمام برنامه های قبلی بود و دولت نهم می توانست مانند دولت های قبل از کنار اجرای آن و پذیرش تبعاتش بی سروصدا عبور کند.

 

ونایی با بیان اینکه تاکنون کلیات طرح تحول اقتصادی دولت بیان شده است و از جزئیات آن اطلاعی در دست نیست، خاطرنشان کرد: در این طرح دقیقاً 7 حوزه ای که پاشنه آشیل اقتصاد ایران است، مورد توجه قرار گرفته و تمام این حلقه ها باید با هم جلو بروند.

 

وی اصلاح نظام مالیاتی را بخش مهم دیگر این طرح خواند و تأکید کرد: تولیدکنندگان و حقوق بگیران مظلوم ترین قشر در نظام مالیاتی ما هستند و به موقع مالیات خود را می پردازند اما در مقابل واسطه گران، دلالان و قاچاقچیان در حاشیه امن قرار دارند.

 


  

پیام رسان

+ لینک دانلود جزوه استقامت در منطقه ممنوعه

+ ویل راجر فرمانده ناو ونیسنس هواپیمای مسافربری ما رو ساقط کرد و از شیاطین متحده مدال گرفت، اصغرآقا شما کدوم ایرباس رو زدی که لیاقت جایزه گرفتن از دست شیطان را پیدا کردی؟!

+ ویل راجر فرمانده ناو ونیسنس هواپیمای مسافربری ما رو ساقط کرد و از شیاطین متحده مدال گرفت، اصغرآقا شما کدوم ایرباس رو زدی که لیاقت جایزه گرفتن از دست شیطان را پیدا کردی؟!

+ تبلیغ بورس بعد از اشغال وال استریت!

+ فدایی سید علی با نمایش چند فیلم و عکس از یوم الله 9 دی 1388 به روز شد..... منت می گذارید تشریف بیاورید به سنگر ما......

+ 30 فروردین سالروز ولادت امام خامنه ای روحی فداه بر عاشقان ولایت مبارک باد

مشخصات مدیر وبلاگ
 
مهدی[113]
 

سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای


لوگوی وبلاگ
 

عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
لینک‌های روزانه
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 

javahermarket

لوگوی دوستان
 
دوستان
 
بازتاب بُرنا دنیای جوانی یا اباصالح المهدی (عج) ارزش خبر ... حبل المتین ... نمازخانه بوستان بهاره سجاده ای پر از یاس وبلاگ گروهی فصل انتظار PARANDEYE 3 PA عروج شهرستان بجنورد عشق الهی حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد سکوت ابدی کـــــلام نـــو شلمچه مبادا روی لاله ها پا گذاریم وبلاگ گروهی موج .: شهر عشق :. نسیم قدسیان رهسپاریم با ولایت تا شهادت مهربان رنگارنگه گل نرگس...مهدی فاطمه ما و دلاوران کانون فرهنگی هنری مسجد ولی عصر (عج) کنگان پرتو پاسبان*حرم دل *شده ام شب همه شب السلام علیک یا علی بن موسی الرضا هیئت متوسلین به حضرت قاسم بن الحسن علیهما السلام ساحل نشین اشک عشق الهی: نگاه به دین با عینک محبت، اخلاق، عرفان، وحدت مسلمین عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر) عطش گروه اینترنتی جرقه داتکو نهِ/ دی/ هشتاد و هشت فرهنگ ولایی مهدویت @@@ استشهادی @@@ یاامام حسن مجتبی (ع)ادرکنی هرچه می خواهد دل تنگت بگو(مشاوره) زندگی گروه فرهنگی سردار خیبر دل نوشته های هدهد سرگشته .:: در کوی بی نشان ها ::. سیرت بسوی ظهور ... زورخانه باباعلی از فرش تا عرش نصیحت به مسئولین جامعه اسلامی پایگاه اطلاعاتی و کاربردی شایگان حب الحسین اجننی mansour13 فقط من برای تو وبلاگ رسمی دوستداران و منتقدان دکتراحمدی نژاد یا زهرا(س) گل پیچک شیعه مذهب برتر Shia is super relegion پایگاه اطلاع رسانی قاین نیوز دهاتی دکتر علی حاجی ستوده نای نیستان شمیم عاشق امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف حزب الله هم الغالبون مجمع عاشقان ثامن الائمه (ع) منتظر عشق طلاست السلام علیک یا صاحب الزمان کانون فرهنگی دستگردانیهای مقیم یزد صفاسیتی یاران ناب معجزه هزاره سوم بصیرت قاضی مالخر زمزمه های عطار برای حقیقت جویان اتحاد ملی - انسجام اسلامی ولایت مشاوره و مقالات روانشناسی اموزش . ترفند . مقاله . نرم افزار عاشقان علی و فاطمه « یا مهدی ادرکنی » فوتوبلاگ وصال شهدای غریب کجایند مردان بی ادعا؟ حسین جان (این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست) نـــــــــــــــــــــــــــــور خــــــــــــــــــــــــــــدا مائدة من السماء زیر آسمان خدا گفتمان مذهبی آموزش های مخصوص نظامی - نیروهای ویژه نور المهدی (عج) شهرستان ماهشهر یوسف گام آخر... درد و دل یک قدم تا پشت خاکریز یعسوب جلوه گاه دنیای آبی شیعیان اهل سنت واقعی وبلاگ خبری هیات چهارده معصوم(ع) بوئین زهرا هیئت مجازی علی جان آژیر قرمز مولای غریب ازدواج موقت وچالش ها دشت جنون نازنین فاطمه عاشقان شهادت در خط ولایت نسیم جبهه یا مهدی (عج) یه فلش کار بسیجی سایت خبری تحلیلی شیعه نیوز رنگارنگه 2 سخنان مهجور حضرت روح الله بــــــــــــــــــــــــــــاران مسیح المسایح پیام مشاور حاج منصور ارضی وبلاگهای موهن را متوقف کنید .::خادم الشهداء::. هیئت یا عباس (ع) عشاق المهدی(عج) هر که دارد هوس کرببلا بسم الله پایگاه وبلاگ نویسان حامی مقاومت اسلامی مروارید شهید حجت الاسلام والمسلمین ردانی پور خاکریز سبز السلام علیک یا اباالفضل العباس (ع) .::خاتم النبیین::. حوزه مقاومت بسیج هفت امام موسی کاظم علیه السلا جنـبش پیامـکی احـمدی نـژاد گفتمان آزاد حقیقت نیوز نغمه اذان صبح دولت عشق محب مهدی (عج) اصلاح الگوی مصرف صبح بیداری مردان بی ادعا هیئت مذهبی دانشجوئی ثامن الائمه (ع) وبلاگ شخصی دکتر کوچک زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلام حزب فقط حزب علی... رهبر فقط سید علی خفن سرا ضد سبز یادداشتهای بی تکلف جزوات کارشناسی ارش شجره طیبه دین و زندگی سیستم عامل، طراحی گرافیک و برنامه نویسی خراباتی 15 یک دست لباس خاکی نینوا نرم افزار ایثار حامیان استاد رائفی پور و استاد عباسی و کریمی
موسیقی


ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ